Aviar

Řemeslo je srdce Aviar a je spojeno s vášní pro inovace. Všechna naše sedla jsou domovem našich špičkových inovací, které prozatím v jezdecké komunitě nebyly k vidění. Vášeň a technika vložená do každého sedla je předávána z generace na generaci.

Aviar Rook 

Aviar Rook je velice kontaktní sedlo se středně hlubokým posedlím. Navrženo jednoduše tak, aby nic nerušilo kontakt s Vaším koněm. Proporce kostry sedla Vám poskytne maximální svobodu pohybu a zároveň bezpečný pocit.

Díky široké škále možností sedlových panelů a plně nastavitelné šířce komory lze Rook 1.0 dokonale přizpůsobit Vašemu koni. Pro jezdce nabízíme výběr z pěti velikostí posedlí, čtyř délek bočnic a pěti různých kolenních opěrek.

Cena již od 5795 €

Aviar Rook 2.0, 2,5 a 3.0

Aviar Rook je sedlo s mimořádně hlubokým posedlím zajišťujícím maximální kontakt s Vaším koně. Kostra sedla byla minimalizována pro snížení její hmotnosti a objemu. Rook 2.0 Vás usadí do nejhlubšího místa posedlí a nezanechá nic, co by rušilo kontakt s koňským hřbetem.

Díky široké škále možností sedlových panelů a plně nastavitelné šířce komory lze Rook 2.0 dokonale přizpůsobit Vašemu koni. Pro jezdce nabízíme výběr z pěti velikostí posedlí, čtyř délek bočnic a pěti různých kolenních opěrek. 

Cena již od 5795 €

Aviar Sparrow 2.0

Aviar Sparrow, v porovnání s modely Rook, má plošší široké posedlí, vhodné pro jezdce, kteří preferují širší prostor v oblasti kyčlí. Posedlí je hluboké, kontaktní a poskytuje jezdci maximální pohodlí a svobodu.

Díky široké škále možností sedlových panelů a plně nastavitelné šířce komory lze Rook 2.0 dokonale přizpůsobit Vašemu koni. Pro jezdce nabízíme výběr z pěti velikostí posedlí, čtyř délek bočnic a pěti různých kolenních opěrek.

Cena již od 5795 €

Nejnovější inovace

Anatomicky navržená kostra

Hyperflex ™ kostra poskytuje boční i horizontální flexibilitu pro optimální pohyb a zvýšenou zpětnou vazbu pro jízdě na koni. Kompletně jsme přepracovali kostru sedla, přehodnotili její tvar a materiály použité k její výrobě. Tyto kostry jsou extrémně lehké a anatomicky navržené.

Click System

Tradiční sedla mají panely prošité ručně. Výměna těchto polštářů je tedy pro sedláře časově velmi náročná. Díky novému hardwarovému designu umožňuje Click System panely bez námahy nasadit a vyměnit.

Systém rozložení tlaku

Tento novým systém pracuje s anatomicky navrženou kostrou tak, aby rovnoměrně rozptýlil tlak jezdce na hřbet koně. To také vytváří vysokou úroveň zpětné vazby a pohodlí při jízdě, což vede k dokonalému spojení mezi koněm a jezdcem.

Mimořádně lehká

Aviar Sedla jsou konstruována tak, aby byla extrémně lehká. Toho bylo docíleno přehodnocením materiálů použitých k jejich výrobě. "The Rook" váží pouhých 5,8 kg (12,8 liber), což z něj činí jedno z nejlehčích drezurních sedel na trhu.