Péče o sedlo a záruční podmínky

Jak pečovat o sedlo Custom

Pokud jste si zakoupili jedno z našich sedel, je nutné o něj pravidelně pečovat, aby kůže zůstala měkká, pružná a přilnavá. Pro tyto účely používáme a doporučujeme řadu kondicionérů na kůži značky Effax. Nedoporučujeme časté čištění nebo používání čisticích prostředků! Příliš časté čištění může narušit texturu a barvu kůže. Pokud sedlo nenecháte ležet rok v sedlovně, není třeba jej čistit jiným způsobem než otřením vlhkým hadříkem. Doporučujeme používat kondicionér po každém ježdění, po dobu prvních několika týdnů po koupi. Poté dle potřeby. V případě teplejšího počasí, je vhodné aplikovat jej intenzivněji. Pokud začne být Vaše posedlí či kolenní opěrky lesklé, je třeba aplikovat kondicionér častěji. V případě jakýkoliv otázek ohledně péče o Vaše sedlo, nás neváhejte kontaktovat telefonicky či přes email. 

Docpávání sedlových polštářů


Naše sedla řady Wolfgang, Icon i Custom jsou vyráběna s vlněnými sedlovými polštáři. Při doručení nového sedla se proto může zdát, že je sedlo vpředu vyšší než by bylo žádoucí. Po několika ježděních se však vlna v polštářích usadí a sedlo bude pasovat korektně. 

Po zakoupení nového sedla je vždy nutné po cca 3 - 6 měsících zkontrolovat vlněné výplně a v případě potřeby sedlo docpat.

Vždy když budete mít pocit, že sedlo není v rovnováze a překlápí se dopředu či dozadu, je nutné nás kontaktovat, abychom sedlo upravili docpáním či změnou šířky sedlové komory.

Po každém nasednutí zkontrolujte prsty prostor mezi kohoutkem koně a přední rozsochou. Pokud je zde málo prostoru, je potřeba sedlo dopasovat.