Představujeme se

O našich sedlech

Dlouhé roky jsme pro naše koně hledali ideální značku sedel. Potřebovali jsme sedla, která budou perfektně sedět koním. Taková, která bude možná přepasovat a upravit přímo ve stáji bez dlouhého čekání a posílání sedel do vzdálené zahraniční fabriky. Sedla, která budou držet jezdce ve správné pozici a zároveň budou kontaktní, příjemná a pohodlná. Hledali jsme, až jsme našli!

Od roku 2018 jsme navázali úzkou spolupráci se světoznámou firmou Custom Saddlery, která již dvacet let navrhuje a vyvíjí nejmodernější materiály a techniky, které kombinují řemeslné zpracování s nejpokročilejším systémem drezurních sedel na míru nejen koním, ale zároveň i jezdcům.

Pro český trh jsou k dispozici tři řady drezurních sedel - Custom, Icon a Wolfgang. Tyto řady nabízejí na výběr ze sedmi koster, přičemž každá kostra je vhodná pro jiný hřbet, kohoutek a zaúhlení lopatky. Po zaměření samotného koně a zvolení nejvhodnější kostry, přichází řada na výběr kolenních opěrek, které budou vyhovovat nejvíce. Custom Saddlery nabízí na výběr ze šesti druhů kolenních opěrek. Na každý model sedla je možné zvolit jiný typ opěrek nebo ponechat originální pro daný model. Tato úprava je vždy v ceně sedla.

Po důkladném školení a získání certifikátu "CUSTOM SADDLE FITTER" nabízíme nejen prodej sedel, ale také kompletní servis pasování a úpravy sedel Custom. Tento servis nabízíme nejen pro nově zakoupená sedla, ale také pro sedla starší.

Naši jezdci

Jan Zamec
Pro sedla této značky se rozhodl ve chvíli, kdy zjistil, že k výcviku jeho mladých drezurních koní je potřeba dbát nejen na správný sed jezdce, ale také na pohodlí koně. Není-li kůň spokojený nemůže jeho výcvik směřovat tím správným směrem. Jan je zároveň "saddle fitterem" společnosti Custom, a tak se s ním a těmito sedly nebudete setkávat pouze na závodech, ale např. také u Vás ve stáji při výběru nového skvěle padnoucího sedla! 

Fabrizio Sigismondi


Fabrizio Sigismondi, další z jezdců špičkových sedel Custom.
Jezdec kterého není potřeba dlouze představovat. Pro ty, kteří by přeci jen nevěděli, Grand Prix jezdec a mnohonásobný mistr České republiky.

Fabrizio momentálně sedlá modelovou řadu Icon Flight a Wolfgang Omni.

Proč se rozhodl právě pro sedla Custom si přečtěte níže.

"Hledání správného sedla je velká alchymie,
tohle mi potvrdí každý, kdo se jezdeckým sportem zabývá.
Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že je to "neverending story".????
Poprvé jsem se se sedly značky Custom setkal v Nizozemsku v jedné prestižní drezurní stájí, kde jsem měl možnost si do sedla také sednout.
Ten okamžik jsem věděl, že lepší sedlo pro sebe a mé koně vybrat nemohu.
Sedlo mám již několik týdnů ve stáji a potvrdilo můj první dojem.
Díky výborné kvalitě a úžasnému napasování Janem a Markétou, mám kvalitní sedlo, které výborně sedí mě a mým čtyřnohým svěřencům."

Hana VašáryováHanku jistě není třeba dlouze představovat, jedna z nejúspěšnějších drezurních jezdkyň u nás. Proč zvolila právě sedla Custom si přečtěte níže.

"Správně napasované a zcela padnoucí sedlo je pro mě jednou z priorit. Pro podání 100% výkonu se potřebuji cítit komfortně já i můj kůň, a právě proto jsem se rozhodla pro značku Custom. Sedla Custom vynikají skvělou řemeslnou prací za použití těch nejlepších materiálů a moderních technologií, a tudíž uspokojí i ty nejnáročnější požadavky jezdce i koně. Chcete-li se také cítit v sedle pohodlně a ještě přitom správně rozvíjet činnost zádového svalstva koně, je pro vás Custom jedinou správnou cestou. "

Eva Jančaříková


Také skvělá drezurní jezdkyně Eva Jančaříková se rozhodla pro sedla Custom Saddlery. Největší úspěchy sbírá v sedlech svých mladých svěřenců, kteří pocházejí z jejich vlastního špičkového chovu drezurních koní na jihu Čech.

"Pokud jezdíte denně deset a více koní, je opravdu potřeba mít skvěle padnoucí sedlo, které je měkké a pohodlné. Sedlo, které je tvrdé a špatně napasované, může zadělat na spoustu problémů nejen koním, ale také jejich jezdci. Sedla Custom splnila a zároveň předčila všechna má očekávání."